Filtry próżniowe

Filtry próżniowe oczyszczają zasysane powietrze z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na wydajność i żywotność pomp próżniowych czy eżektorów. Instalowane są między generatorem podciśnienia lub zaworem, a ssawką w celu ochrony generatora podciśnienia - wychwytują zanieczyszczenia stałe lub ciekłe z układu w zależności od wersji. Filtry podciśnieniowe są niezbędnym elementem wielu procesów przemysłowych, zwłaszcza w branżach o wysokich wymaganiach higienicznych, ale również takich jak motoryzacja, elektronika czy przetwórstwo tworzyw sztucznych.

Filtry do pomp i filtry wstępne z wkładem papierowym

  • Filtry z wkładem paierowym umożliwiają pracę pompom próżniowym nawet w bardzo zakurzonych warunkach, zainstalowane na wlotach pompy powstrzymują drobny i bardzo drobny pył. Wystepują w obudowie w wersji metalowej (puszkowe) jak i z tworzywa sztucznego czy szkła w celu monitorowania efektu filtracji. Filtry puszkowe cechuje prosta wymiana i rewizja papierowego wkładu filtra, wystarczy odpiąć zaciski i zdjąć wieczko ze zbiornika - może być instalowany w dowolnym położeniu.

  • 5 - 30 [µm]

  • 15-720 m3/h

  • G3/8" - G6"

  • -20 do +90 °C

Filtry podciśnienieowe liniowe

  • Filtry podciśnieniowe są przeznaczone do montażu bezpośrednio na przyssawce czy przewodzie i oczyszczają medium robocze z zanieczyszczeń stałych. Atutami tej grupy produktów są lekkość i kompaktowość wykonania, które świetnie sprawdzają się w wielu aplikacjach podciśnieniowych.

  • 7 - 50 [µm]

  • Występują w wersji - wtykowej od fi4mm do fi10mm - gwintowanej GW/GZ od 1/4" do 1/2" - skręcanej na przewód 4/2, 6/4 i 8/6

  • -20 do +60°C

Filtry podciśnieniowe z wkładem metalowym

  • Filtry z metalowym wkładem zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń stałych do instalacji próżniowej. Ten zestaw filtrów został zaprojektowany do instalacji na wlotach do pomp próżniowych. Do filtra dołączany jest wkład o stopniach filtracji 44μm lub 60μm, ale na zamówienie może być dostarczona wersja 100 lub 300μm. Wkłady są zbudowane ze stali nierdzewnej i można je stosować do pracy przy parze wodnej czy innych oparach.

  • 44, 60 [µm], opcjonalnie 100 i 300 [µm]

Filtry syfonowe

  • Filtry syfonowe odseparowują ciecze i chronią pompę próżniową przed wilgocią, która destrukcyjnie wpływa na grafitowe łopatki suchych pomp próżniowych. Filtr może pracować przy temperaturze -5 do + 60C przy absolutnym ciśnieniu pracy od 0,5 do 2000 mbar.

  • do 50 [µm]

MONITOROWANIE i REGULACJA

Komponenty umożliwiające nadzór i kontrolę nad procesami próżniowymi mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpiecznej pracy systemu podciśnienia Do głównych urządzeń tego typu należą wakuometry, elektroniczne przetworniki ciśnienia, reduktory i elektrozawory.

Wakuometry

Wakuometr zwany również jako próżniomierz to przyrząd do mierzenia ciśnień poniżej ciśnienia atmosferycznego. Podstawowe zadanie wakuometrów to wskazanie wartości podciśnienia w obwodach próżniowych, analogicznie do manometrów w sieciach sprężonego powietrza. Mechanizm działania wakuometru zależy od jego konstrukcji najczęsciej wykorzystuje się sprężynę rurkową Bourdona, podobnie jak w manometrach. Dla bardziej precyzyjnych pomiarów stosuje się urządzenia oporowe, gdzie działanie wakuometru jest oparte na relacji między przewodnictwem cieplnym gazu a jego ciśnieniem. Występują w wersji radialnej, tylnej oraz kołnierzowej - przeznaczonych do zabudowy panelowej. Suche lub zalane gliceryną w celu stabilizacji wskaźnika pomiarowego.

Przetworniki elektroniczne

Przetwornik ciśnienia to urządzenie, które mierzy ciśnienie medium, a następnie zamienia jego fizyczną wielkość na sygnał elektryczny (cyfrowy lub analogowy). Manometry elektroniczne posiadają cyfrowy wyświetlacz z wyborem wyświetlanej jednostki, możliwość programowania i wyświetlania wartości ustawionych oraz zmiany trybów wyjść manometrów. Oferowane przez nas programowalne manometry cyfrowe ciśnienia i podciśnienia mają możliwość wyświetlania różnego rodzaju jednostek, takich jak: bar, MPa, kPa,kgf/cm2, psi, inHg, mmHg.

Zawory nadmiarowe

Podciśnieniowe zawory bezpieczeństwa, zwane również zaworami nadmiarowymi, to rodzaj bezpiecznego zaworu, przeznaczonego do kontrolowania i ograniczania ciśnienia w układzie. W przeciwnym razie ciśnienie mogłoby narastać i powodować zakłócenia procesu, awarię urządzenia, czy sprzętu. Umożliwiają zmniejszenie poziomu podciśnienia w układzie przez dopuszczenie "lewego" powietrza. Stanowią one najprostsze i jednocześnie najtańsze zabezpieczenie pomp próżniowych przed przeciążeniem. Oferujemy przyłącza G1/8 - G2"

Reduktory podciśnienia

Regulatory próżni stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymywanie podciśnienia na stałym poziomie. Stosowane są do zmiany poziomu podciśnienia w końcowych fragmentach instalacji próżniowej niezależnie od pojemności i zmian poziomu próżni w głównej magistrali. Analogicznie jak w przypadku regulatorów sprężonego powietrza, regulatory próżni można podzielić na: mechaniczne i sterowane sygnałem pneumatycznym. Dodatkowo, w obu grupach regulatorów, dostępne są konstrukcje dla bardzo małych wartości podciśnienia.